dufy.net | Tozlanmış raflara istisnaden ..

Sosyal Ağların Zararları

Kategori: Teknoloji | 2 sene önce Emrah tarafından yazılmıştır.Ayrıca 1.651 Kere okundu.
msn9

Evet, son zamanlarda facebook, twitter gibi sosyal ağların öne çıktığı bir dönemde yaşıyoruz. Size sosyal ağ dediğimize bakmayın aslında, bilgisayar üzerinden bağlanılan siteler bunlar. Anlık düşüncelerinizi paylaşabilir ve bunları sizin takip etmeniz konusunda sizi ikna edebilir. Ancak bunun yanında sosyal ağlar yokken kullandığımız microsoft’un uygulaması olan msn mesengger  uygulaması son dönemlerde facebook ve diğer sosyal ağlar yüzünden önemini kaybetmekte. Bu önemi tekrar kazandırmaya çalışan Microsoft firması bu teknoloji tekrar canlandırmak için uğraşıyor.

 

Bu uğraşlarının arasında sürekli size bu programı kullanmak ister misiniz ? gibi sinir bozucu  mesajları artık microsoft’un sitelerinde bulmak gayet sinirlerimizi geriyor.

Peki bu durum MSN’i kurtarırımı. (şahsi görüşüm)

Şahsi görüşüme göre Microsoft un bu böyle çalışması bence yanlış. Çünkü insanları bu ileti aracından daha çok soğutuyor ve kullanımı düşürtüyor yani kendi yarasını deşiyor buda kan kaybetmesine neden oluyor haliyle. Dünyanın her yerinde durum aynı gibi. Çünkü verilere bakıldıkça(istatistik) MSN adlı ileti aracının gittikçe kullanılmamaya başlandığı görülüyor.

Bu, büyük bir devin ölüşünü izlemeye benziyor. Bu benzerlik size komik gelebilir ama cidden öyle…Bakalım Microsoft daha ne hamleler yapacak bu konuda merakla izliyoruz.

1983 doğumlu olan Emrah , domain sektörü ile ilgilenmektedir . Ayrıca boş vakitlerinde ise insanlara faydalı olmak adına blog yazarlığı yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Screenshot_1
İzlenme: 912 kere izlendi.
vizle
İzlenme: 2.522 kere izlendi.
ayrilsak-oluruz-biz
İzlenme: 3.827 kere izlendi.
bjk-gs
İzlenme: 4.605 kere izlendi.
cesaret
İzlenme: 4.502 kere izlendi.
can-yucel
İzlenme: 2.928 kere izlendi.
  • Yükleniyor...
tozlanmış raflara istisnaden..
Site: genegri/wordpress
Yazar : Emrah
`